May 28, 2024

Madhesh Khabar

मधेशको न.१ मेडिया हजुरको हरपलको साथमा – मधेश खबर

मौलापुर विधुत शाखाले मनायो विधुतीय सुरक्षा दिवस

राम प्रबेश बैठा गरुडा,चैत २६ गते
रौतहट जिल्लाको मध्य भागमा रहेको मौलापुर नगरपालिकामा स्थापित नेपाल विधुत प्राधिकरण मौलापुरको कार्यालय प्रमुखकाे अध्यक्षतामा कार्यक्रम गरिएको सोही विधुतीय सुरक्षा दिवस मनाएको छ । विधुत दुर्घटनाबाट बच्न सचेत रहौं,समृद्धिको लागि बिधुतको सदुपयोग गरौं,विधुतीय सुरक्षा चुहावट नियन्त्रण र किफायती उपयोग भन्ने मूल नाराका साथ सो दिवस मनाइएको हो ।
देशैभरी विधुतीय सुरक्षा दिवस मनाउने क्रममा मौलापुर वितरण केन्द्रले पनि भव्यताका साथ मनाएको हो ।
विद्युतीय दुर्घटनाका कारण मानिसको मृत्यु हुने, घाइते हुने क्रम बढिरहेको बेला त्यसबाट जोडिन जनचेतना जगाउने उद्देश्यले हरेक बर्ष विद्युतीय सुरक्षा दिवस मनाउने गरिन्छ ।

विद्युतीय दुर्घटनाबाट जोगिन र सचेत रहने विषयमा उपभोक्तालाई जनचेताना दिईएको छ । नेपालमा हरेक वर्ष विद्युतीय दुर्घटनामा पर्ने गरेको र त्यसमा कतिपयको मृत्यु हुने गरेको छ । यस्ता दुर्घटनाहरु नहोस् भन्ने उदेश्यले विद्युतीय सुरक्षा दिवस मनाइने गरिन्छ ।
देशव्यापीरुपमा विद्युत सुरक्षा दिवस मनाएकाले प्राविधिक कर्मचारीहरु लाइ पनि सुरक्षामा ध्यान पुर्याउन मौलापुर वितरण केन्द्रका प्रमुख दिनेश यादवले आग्रह गर्नु भयो । सो अवसरमा केन्द्रमा कार्यरक्त कर्मचारीहरु सहित कार्यालयमा पुगेका उपभोक्ताहरुको पनि सहभागिता रहेको थियो ।