May 22, 2024

Madhesh Khabar

मधेशको न.१ मेडिया हजुरको हरपलको साथमा – मधेश खबर

शिवशिखर सहकारी घोटाला प्रकरण : डिपार्टमेन्ट स्टोर र खाद्यान्न डिलर देखाउँदै पैसा उठाउँदै

 

१३ असार, बुटवल ।

रुपन्देहीको तिलोत्तमा-८ का विमलकुमार श्रेष्ठ गाउँकै शिवपुरमा चामल र पशु दानाको पसल चलाउँदै आएका छन् । उनको पसलमा शिवशिखर बहुउद्देश्यीय सहकारी संस्थाका बजार प्रतिनिधि सदस्य बन्न अनुरोध गर्दै दिनको एकपल्ट आउँथे । श्रेष्ठले ३-४ पटक सदस्य बन्दिनँ भनेर फर्काइदिए । तर पनि सहकारीका कर्मचारी धाउन छाडेनन् । उनले सहकारीको बुटवलको योगीकुटीमा ठूलो डिपार्टमेन्ट स्टोर र मणिग्राममा खाद्यान्नको डिलर छ, सहकारीको सदस्य बनेपछि दुबै ठाउँबाट सामान खरिदमा छुट हुन्छ भनेर लोभ्याए ।

श्रेष्ठले बुटवल उपमहानगरपालिका-१०, योगीकुटीमा रहेको शिवशिखर बहुउद्देश्यीय सहकारी सहकारी संस्थाको कार्यालय, सोही भवनमा रहेको गार्डेन मार्ट डिपार्टमेन्ट स्टोर र खाद्यान्नको डिलरसम्म पुगेर सोधपुछ गरे । त्यो शिवशिखरकै रहेको थाहा पाएपछि विश्वास लाग्यो र सहकारीको सदस्य भए । ‘आफ्नो पसल पनि भएकाले चामल खरिदमा छुट होला भनेर सदस्य बनेको हुँ,’ श्रेष्ठले भने, ‘त्यतिबेला सहकारीमा समस्या पनि देखिएको थिएन, डिपार्टमेन्ट स्टोर र खाद्यान्नको डिलर पनि सहकारी सञ्चालककै हो भन्ने थाहा पाएपछि विश्वास लागेर बचत गर्न थालेको हुँ ।’