July 20, 2024

Madhesh Khabar

मधेशको न.१ मेडिया हजुरको हरपलको साथमा – मधेश खबर

रौतहटमा श्री प्रावि भिमडाबरमा गरियो कक्षा थप,मेयर जयसवाल द्वारा उद्वघाटन

राम प्रबेश बैठा ,रौतहट,जेठ २२ गते

रौतहटको गरूडा नगरपालिकामा रहेको एक बिधालयमा कक्षा थप गरिएको छ । सो नगरपालिकाको वडा नम्बर ७ मा रहेको श्री प्राथमिक बिधालय भिमडाबरमा कक्षा थपिएको प्रधानाध्यापक रिंकु यादवले जानकारी गराएकि हुन् ।

बर्षाैंदेखि कक्षा ४ सम्म मात्र पढाई हुने सो बिधालयमा कक्षा थप भएसँगै अबदेखि कक्षा ५ सम्मको पढाइ हुने भएको छ । बि.स.२०६६ सालमा स्थापना भएको सो बिधालयमा कक्षा ४ सम्म मात्र पढाइ हुँदै आएको थियो । पछिल्लो स्थानीय सरकारले पनि कक्षा थप गर्न सकेको थिएन् ।

नगर प्रमुखमा कन्थमनी जयसवाल निर्वाचित भएपछि उनले सो बिधालयमा कक्षा थप सञ्चालनको लागि अनुमती प्रदान गर्दै आज उद्वघाटन गरि कक्षा सञ्चालनमा ल्याएका हुन् । मेयर जयसवालले आफनो नगरभरि शिक्षा क्षेत्रलाई प्राथमिकतामा राखेर काम गरिरहेका छन् ।

उनले यस अघि पनि केही बिधालय लाई यसरी नै कक्षा थपको लागि अनुमति प्रदान गर्दै सञ्चालनमा ल्याईसकेका हुन् । ती बिधालयहरूमा थप कक्षाको व्यवस्था भए सँगै ५ कक्षा पढनको लागी अन्य बिधालयमा जानु पर्ने बाध्यता हटेको छ । यसरी कक्षा थप गरि सञ्चालन गर्न सहयोग गरिदिनु भएकोमा नगरप्रमुख जयसवाललाई बिधालयका अभिभावक,बिधार्थी र बिधालय परिवारले धन्यवाद ज्ञापन गरेका हुन् ।

सो अवसरमा मेयर जयसवाल सँगै शिक्षा सह संयोजक शेख चाँद अलि लगायतका व्यक्तिहरूको सहभागीता रहेको थियो ।