May 24, 2024

Madhesh Khabar

मधेशको न.१ मेडिया हजुरको हरपलको साथमा – मधेश खबर

उदघाटन क्रममा स्थानीय तहलाइ रिक्त गर्ने खतरनाक किसिमको खेल भयोः प्रदीप ज्ञवाली

 

राम प्रबेश बैठा रौतहट,माघ ०१ गते
प्रमुख प्रतिपक्ष दल नेकपा (एमाले)का उपमहासचिव प्रदीपकुमार ज्ञवालीले सरकारले स्थानीय तह
तहलाइ रिक्त गर्ने चलखेल गर्न खोजेको बताउनु भएको छ । रौतहट जिल्लाको मौलापुर नगरपालिकामा दलित बस्ती उदघाटन पछि आयोजित कार्यक्रमलाइ सम्बोधन गर्दै वहाँले यस्तो बताउनु भएको हो । जनतालाइ जनप्रतिनिधि बिहिन अवस्थामा सेवाप्रवाह बाट बञ्चित गर्ने कुरालाइ हामीलाइ किमार्थ किमार्थ स्विकार्य नहुने बताउनु भयो । आवश्यता परे हामी स्थानिय तहको चुनाव गराउन हामी सडकमा उत्रेर दबाब दिनु पर्ने हुन्छ ।
सरकार स्थानिय तहको निर्वाचन पन्छयाउन खोजेको आरोप लगाएका छन् । एमाले उपमहासचिव ज्ञवालीले सरकार स्थानीय तहको निर्वाचन नगराएर खतरनाक किसिमको खेलमा लागेको आरोप लगाए । उनले सरकारले स्थानीय तहको निर्वाचनलाई पन्छाउन खोजेको आशंका पैदा भएको भन्दै एमालेले त्यस्तो हुन नदिने बताए । कुनै पनि हालतमा यो हप्ता भित्र चुनावको मिति घोषणा हुनुपर्ने जोड दिए । समयमा नै स्थानीय तहको निर्वाचन हुनुपर्ने उनको भनाइ थियो ।